Kodėl turėtumėte sodinti trijų seserų sodą

“Companion” sodinimas yra paprasta sodininkystės teorija, kad kai kurie augalai auga geriau, kai jie yra pasodinti arti kitų. Pavyzdžiui, pomidorai auga geriau, kai sodinami arčiau svogūnų ir pipirų, nei jie sodinami arti kukurūzų. Ir dėl kokios nors priežasties salyklas gerai nesimaišo su svogūnais. Kai kurie augalai aprūpina maistinėmis medžiagomis, kurių reikalauja jų kaimyninis augalas, o kitos veikia kaip natūralus pesticidas, apsaugantis nuo vabzdžių ir gyvūnų. Patobulinus draugiškus augalus, jūsų daržovių stengiasi padaryti sėkmingesnes – pagerinsite kosmoso naudojimą, sumažins piktžolių ir sodo kenkėjų skaičių ir užtikrinsite apsaugą nuo elementų. Daržovių sode visa tai papildo geriausią dalyką: padidėjęs derlingumas.

Vietiniai amerikiečiai praktikavo kompanionų sodinimo būdą, pavadintą “Trys seseriai”, kartu auginant kukurūzus, pupeles ir skvošą. Šiandien sodininkai vis dar laikosi šio metodo ir gauna naudos. Yra trys intriguojančios Indijos folkloros aplink Trys seserys – kas jie buvo ir kaip jie atvyko būti kukurūzų, pupelių ir skvošas. Nepriklausomai nuo kilmės, trys seserys, pasodinti kartu, palaiko vienas kitą – visi geros seserys daro – ir kiekvienas prisideda prie kažko unikalaus sodinimo:

Kukurūzai: Kadangi vyresnės seserys dažnai daro, stiprios kukurūzų stiebeliai suteikia pupelėms reikiamą paramą.

Pupelės: Suteikiančiai seseriai, pupelės iš oro traukia azotą ir iškelia jį į dirvą visų trijų naudai. Kadangi pupelės auga per skvošo vynuogynų tinklą ir užlipa į saulės spindulius, jie laikosi seserų arti.

Skvošas: Apsauginė sesuo, plačialapė skvošas, savo didžiulius lapus naudoja kaip gyvą mulčiavą, kuris atspalvia dirvą, palaiko jį vėsioje ir drėgnoje ir užkerta kelią piktžolėms. Dvigubi lapai taip pat saugo kenkėjus – jiems nepatinka žingsnis po jų.

Štai greitas būdas kurti savo “Three Sisters” sodą

Prieš pradėdami, įsitikinkite, kad pasirinkote lukštų pupelės, o ne krūmas, o vasaros skvošas, o ne kompaktiškas veisles.   

Paruošk savo erdvę

Dirbkite daug komposto į sode esančią sritį, kuri gauna visą saulę. Naudokitės kempine, kad suformuotumėte 10 “aukščio ir ne mažesnį kaip 4” skersmens kalną.

Auginti kukurūzus … ir palauk

Kalvos centre kviečių kvadrato formoje keturių kviečių sėklų 1 “giliai ir 6” atskirai auginti visomis kryptimis. Padengti dirvožemiu ir vandeniu gerai.

Dabar auginkite pupeles ir skvošą

Kai kukurūzų augalai pasiekia kelis colius aukščio, atėjo laikas auginti pupeles ir skvošą. Augalų keturios pupelės sėklos 6 “nuo kiekvieno kukurūzų augalo bazės ir 1” giliai. Galiausiai, keturių ar penkių skvošo sėklų auginti aplink apskritimo aplink kalvos perimetrą aplink pupelės ir kukurūzų augalai. Kai auga kukurūzai ir pupelės, jūs norite įsitikinti, kad pupelės vynuogynus supuos ant grūdų. Skvošas nuskels tarp piliakalnių, aplink kukurūzus ir pupeles.

“Three Sisters Garden” yra puikus daržovių sodininkystės ir daržovių, šiuo atveju kukurūzų, pupelių ir skvošas, pavyzdžių, kurie tiekia maistines medžiagas ir apsaugo kitus aplinkinius augalus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

48 + = 57