Kas yra tas juodas ginkas mano gamykloje?

 

lsuagnentercom_phixr_phixr.jpg
Džiovintas pelėsis ant krepinio mirto. Nuotrauka: lsuagcenter.com

Kartą, kai malonu išeiti ir dar kartą ištirti sode, jūs atrasite, kad jūsų gardija, krepų mirtis ir kiti augalai turi šį negraži, juodą ginką, tinkuotą visais lapais ir stiebais. Ar kai kurie maniakai atsilaisvino su stogo derva?

Nieko. Ką žiūrite, yra grybelis, vadinamas rausva pelėsiu. Jis auga ant lipnios medaus, kurią išskleidžia vabzdžiai, kurie čiulpia augalų sultį, pvz., Amarų, svarstyklių ir baltųjų musių. Be medalio, nebūtų jokios rausvos pelėsinės.

Dirvožemio pelėsiai auga daugybėje augalų – kruopščiai mirė, gardėja, azalija, camelija, citrusiniai vaisiai, holly ir magnolija. Labiau paplitęs tai pamatyti auginimo sezono pabaigoje, negu pradžioje. Ir tai gerai, nes, nors jis netrukdo šiems augalams tiesiogiai, kai jis apima lapų viršūnes, jis trukdo fotosintezei.

 

gardenweb-com_phixr-e1441826902564.jpg
Sotiy pelėda ant Gardenia. Nuotrauka: gardenweb.com

Kaip atsikratyti druskos liejimo Na, jei esate energingas tipas, galite naudoti raganą ir šiek tiek muiluotą vandenį, kad rankiniu būdu pašalintumėte pelėsių. Šį savaitgalį neturite nieko, tiesa? Žinoma, jei vabzdžiai vis dar yra, pelėsiai vėl atsigaus. Taigi jūs turite atsikratyti klaidų.

Norėdami tai padaryti, purškite savo augalą insekticiduotu muilu, nemažiniu aliejumi arba sodo aliejumi pagal etiketės nuorodas. Tai yra geri produktai ekologiškiems sodininkams. Būtinai drėkinkite visus lapų ir stiebų paviršius. Jei “chemikalai” nesijaudina, taikykite sisteminį insekticidą, tokią kaip Bayer Advanced Tree & Shrub Insect Control. Tai sugeria gamykla ir dirba iki 12 mėnesių. Tiesiog nenaudokite nieko, ko planuojate valgyti.

Žinoma, kontrolė daro prielaidą, kad galite pasiekti medaus šaltinio šaltinį. Vakar aš aplankėu “Aldridge” sodus Hooveryje, Alabamoje, kai atradau visą kampą sodo lovoje, padengtoje rausviais pelėsiais. Aukos buvo sansukva camellias, beautyberry ir oakleaf hortenzija. Kai aš ištyriau jų lapus, nerado nė vieno nemalonių vabzdžių pėdsakų. Iš kur kilo lipni medus?

Pažiūrėk, kvailas. Švelnus senas pyragas išsidėstęs tiesiai virš sočių krūmų. Paukščiai mėgsta šernus, taigi medus užlipo ant visko žemiau. Tokiu atveju jūs turite tik du variantus – gyventi su rausvu pelėsiu arba iškirpti bjaurus, senus medžius.

Sunkus balsas už pastarąjį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

93 − = 83