Pietų gotikos naktinis sąrašas

Paliktos plantacijos namai, ekscentriškos tetos, ir dramaturgiškumo jausmas – kuo labiau svetima, tuo geriau pietuose. neatsitiktinai visas žanras buvo įkvėptas mūsų mėgdžiojimų, kurie buvo užfiksuoti tik tuomet, kai tik svečiai gali. Pietų gotikinė literatūra, kuri vis dar klestinėjama pop kultūroje, yra paslaptinga, ekscentriškumo ir pernelyg didelė. Iš garsiosios Virginijos Edgaro Allano Poe “The Raven” šnibždės į linksmus Luizianos vampyruose HBO Tikras kraujas, tai tradicija, pilna didelių personažų, įsišaknijusių mūsų šalies geografijoje. Vaiduokliai ne visada būna centre (nors jie kartais klajia). Vietoj to, šie darbai iliustruoja mūsų charakterį ir socialinius klausimus, sukelia emocinį atsaką į praeitį. “Pietų gotikos tradicijoje viskas turi prasmę”, – sako Misisipės universiteto Pietų studijų istorijos kuklų katedros profesorius Charlesas Reaganas Wilsonas, Ph.D. “Be abejo, plantacijų namas yra tik baisus, tai reiškia, kad mūsų fiksacija yra istorija”, – sako jis. Sujunkite vieną iš šių klasikų ir perkelkite į pasaulį, kurį mylime.

“Auksas Emilyi”, 1930 (nuo Atrinktos Williamo Faulknerio istorijos)
Ši klasikinė Faulknerio istorija yra puikus žanro įžanga, kur tradicija susiduria su pokyčiais.
Įsimintina citata: “Gyvi, ponia Emily buvo tradicija, pareiga ir rūpinimasis, paveldėtas miestas”.
Pirkite jį Amazon.com

Širdis yra vienišas medžiotojas, 1940 m. (Carson McCullers)
Šis romanas pasakoja istoriją apie Depresijos laikų miestelių grupę, kiekvieną ieškojęs atleidimo nuo giliausios naštos.
Įsimintina citata: “Ir kaip mirusieji gali būti tikrai mirę, kai jie vis dar gyvena tų, kurie liko atsilikti?”
Pirkite jį Amazon.com

Plėšikas jaunikis 1942 (Eudora Welty)
“Welty” romanai nustatomi pietų antebellum ir yra “Brothers Grimm” pasakos šiuolaikinis pasakojimas..
Įsimintina citata: “Ir ji pažiūrės į langą ir pamatys debesį, padengs kaukę per slaptą Mėnulio veidą, ir ji girdi švelnius nakties būtybių šauksmus”.
Pirkite jį Amazon.com

Išmintingas kraujas, 1952 m. (Flannery O’Connor)
Šio romano tyrinėjimas pietų po Antrojo pasaulinio karo tyrinėja tikėjimą, socialinius pokyčius ir vientisumą. Tai taip pat istorija apie kaimo ir miesto susikirtimą, bendra tema Pietų gotikos literatūros puslapiuose.
Įsimintina citata: “Tai lengviau kraujuoti nei prakaitas, p. Motesas”.
Pirkite jį Amazon.com  

Pietūs gotikos šortai, 2008 m. (Redagavo Phillip J. Moreledge)
Šiame anthologijoje yra dešimt šiuolaikinių Pietų gotikos istorijų, įrodančių, kad tradicija vis dar stipri.
Įsimintina citata: “Harlanas gėrė kiekvieną deginto džiovinimo lašą Jezebelui nulenkti į purvinas Tenesis”. (iš Kerry Donoghue “The Pearl”)
Pirkite jį Amazon.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

76 − = 66