Williamsburg vainikai

VKalėdų dienomis įkuriamas Colonial Williamsburg, ir jūs pamatysite beveik visus istorinio rajono pastatus, apsirengtus atostogų metu. Dekoracijos, pagamintos iš šviežių vaisių ir miško lapų malonės, daugelis durų ir langų. Tai reiškia, kad amžinai žaliuojantys vainikai ir girliandai šimtmečius senamiesčiui atstatytuose kaimuose yra iš tikrųjų gana naujos tradicijos. Nepaisant to, kad žinoma, kad Virdžinijos koloniečiai Kalėdų senelių namuose, kedrose ir amuletuose naujai supjaustė, jų namuose nepakankamai įrodyta, kad jie dekoravo eksterjeras. Siekiant nuoseklaus lauko dekoro stiliaus, mokslininkai konsultavosi su laikotarpio spaudiniais, meno kūriniais ir vaikų darželių katalogais.

Idėjos kiekviename posūkyje
Pasivaikščiodami pagrindine gatve miesto, Gloucesterio g. Kunigaikščio, pamatyti vainikus, girliandas ir želdynų, apsirengiančių daugybei namų ir parduotuvių. Evergreens suteikia dekoratyvinių žalumynų pagrindą. Džiovintos medžiagos, tokios kaip akrilo ankštimis, raudonomis gurkšnelėmis, cinamono lazdomis, pipirais ir apelsinų skiltelėmis, suteikia tekstūrą ir spalvą. Vainikai dažnai pritaikomi pagal vietovę: kartais medinės čiuožyklos rodomos tarp žalumynų.

Vainikai
Kūrybiškumas gausu spalvingų Williamsburgo vainikų. Dizaineriai gamina juos tik iš žalumos, pjeekonų ar vynuogių, taip pat įvairiai sujungia šias medžiagas. Pvz., Vynuogių gali būti dedama ant bukmedžio vainiko viršuje, tada pridedamos dekoracijos. 

Plokštelės
Norėdami pabrėžti sodo vartus ir verandos postus, talentingų Williamsburgo gėlių dizaineriai dažnai kuria žalumynų ir vaisių plokšteles. Kai kuriuose įrengta fanera kaip bazė; vaisiai dedami ant apdailos vinių, kurie buvo įkišti į medieną, o magnolijos lapai yra užsegami aplink vaisių. Kai plokštelėse yra augalų medžiagų augmenijos, kurios turėtų būti drėgnos, augalinės kilmės augalai turi būti naudojami kaip putplasčio narvai. Aplinkos ir kitos medžiagos, įdėtos į putas, padengia narvą.

Garlands
Dizaino darbuotojai naudoja sunkią virvę kaip pagrindą pušies, drožlės, kedro ir kitų alerginių žirklių gamybai. Jie naudoja ritinėlio vielą, kad prie virvių pritvirtintų saujelius žalumynų, sukurdami girliandas. Langų akcentai, pagaminti įterpiant žaliavas ir kitas medžiagas į floristų putų bloką arba į gėlių putų narvelį, dažniausiai pakabinti iš nagų lentose. Mažos dekoracijos dažnai užpildo lango kampus.

Mėgaukitės kiekviena iš šių idėjų arba pritaikykite savo mėgstamus šios klasikinės Williamsburgo dvasios elementus savo namams.

Natūraliai grazus
Ne mažiau kaip trys pagrindiniai šaltiniai sukūrė populiarią atostogų dekoravimo stilių, dabar klasikinį istoriniame kaime. Savo knygoje, Williamsburg Kalėdos, Libbe Hodgesas Oliveris ir Mary Miley Theobaldas paminėjo tas įtakas.

  • 15-ojo amžiaus itališko skulptoriaus Luca della Robbia “Enameled Terracotta” vaisių ir žalumynų kompozicijos įkvėpė sodrus žaliuosius vainikus, akcentuotus simetriškai spalvingų vaisių.
  • 18-ojo amžiaus anglų slaugytoja Robertas Furberis meniškai pagamintas gėlių ir vaisių katalogų apibūdintas medžiagas, kurios buvo prieinamos per kolonijinį laikotarpį.
  • Trečiasis šaltinis – XVII a. Anglų skulptoriaus Grinlingo Gibono – vynmedžių, lapų, gilių, ankščių ir gėlių dekoratyviniai medžio skulptūriniai medienos skulptoriai – suteikė teigiamą, natūralistinį stilių, kuris buvo priimtas dėl priemonių.

Remiantis šiais šaltiniais, gėlių dizaineriai, padedami kai kurių prekybininkų ir kolonijinio Williamsburgo gyventojų, pradėjo kurti vainikus ir vaisių ir žalumynų, skirtų naudoti išorėje. Ši tradicija tęsiasi ir šiandien. 

Paimk Williamsburg Look

  • Pasirinkite tik šviežias arba džiovintas natūralias medžiagas. (Lentynas rodo paskesnį laikotarpį.)
  • Naudokitės tokiais augalais, kaip XVIII a. Paplitęs paprastas, magnolijinis, opos, pušis, gebenė ir eglė. (Poinsettia, nandina ir pyracantha, pavyzdžiui, buvo prieinamos tik vėliau.)
  • Naudokite simetriją projektuojant ir dedant vainikus bei priemones. Dėl vainiko tai gali būti pasiekta, atstumdami vaisių grupes vienodais intervalais. Norėdami atkartoti žibintų, besiribojančių prie durų, simetrijos, sumontuokite želdinių plokštes.
  • Naudokite natūralias girliandas aplink stulpelius ir turėklus ir apžvelkite duris ir langus.

ŠALTINIAI: Puslapiai 66-69: Daugiau informacijos rasite www.colonialwilliamsburg.org. Taip pat pamatysite Williamsburg Kalėdos – Kalėdų papuošalų istorija kolonijiniame sostyje Libbey Hodges Oliver ir Mary Miley Theobald (1999, Harry N. Abrams, Inc.) ir Kalėdiniai papuošalai iš Viljamsbergo Susan Hight Rountree (1992 m., Kolonijinis Viljamsbergo fondas).

Šis straipsnis yra iš 2004 m. Gruodžio mėn. “Pietų gyvenimo” klausimo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 2 =