Mėnesio ir mėnulio sodo ir vejos priežiūros sąrašas

METŲ PATARIMAI:

Sausis

Turf-sausa žiemos diena yra puikus laikas pjauti neveikiančią, šiltos sezono veją. Tai šukuoja veją ir pašalina nukritusius lapus bei pušų spyglius. Taip pat galite patikrinti savo kiemą žieminių piktžolių. Valdykite juos purškiant, kai oras sušildo pavasarį.
Sodinimas – tai puikus laikas auginti naujus krūmus ir medžius. Įvertinkite savo kraštovaizdį, pašalinkite nepatrauklius augalus ir pakeiskite juos kitais, kuriuos norite.

Vasaris

Genėjimas – ne tik klevoms ir beržams, bet ir tinkamas laikas medžių nulupimui. Jei galūnės yra daugiau nei colio skersmens, naudokite trijų pakopų metodą filialams pašalinti. Padarykite pirmąjį pjūvį apatinėje galūnės dalyje, esančiame 6-8 colyje nuo bagažo. Iškirpti apie pusę šakos storio. Eikite į galūnės viršūnę ir nukirpkite kaklą tarp pusės tarp apatinės pjūvio ir bagažinės. Gautas nugarėlė turėtų būti supjaustyta per 1 ą 2 colio kampą.
Vejos-žieminių piktžolių akivaizdu neveikiančio šilto sezono velėna. Užtepkite vietoje esančias herbicidų ar rankų traukus, kad galėtumėte kontroliuoti. Pasirenkant tokį herbicidą, kaip “Purge”, “Weed-Stop” arba Weed-B-Gon, įsitikinkite, kad laikotės etiketės nuorodų ir kad produktas yra patvirtintas pagal jūsų konkrečius žolės tipus. Priešingu atveju galite sužeisti ar nužudyti.
Pjaustyti šakelius. Kai forsitijos, cidonijos, žvaigždžių magnolijos ir lėkštinės magnolijos pumpurų spalvos paliečia, jas lengva įšviesti žydėti patalpose. Iškirpkite šakas, rūpiniesi nesunaikinti gamtos formos. Jie turėtų būti visiškai žydi praėjus kelioms dienoms po to, kai juos įdedate į vidų vandens vazos.

Kovas

Lawns-Kadangi šilto sezono velėna pradeda žalias jūsų vietovėje, atėjo laikas galvoti apie kalkinimą jūsų žole. Jei jūsų dirvožemis yra rūgštis, tai reikia padaryti kas kelerius metus. Geriausias būdas pasakyti, ar jums reikalinga kalkių, yra dirvožemio tyrimas, kuris leis jums tiksliai žinoti, kiek taikyti. Tačiau jei jūs negalite patikrinti savo dirvožemio, naudokite bendrąsias 15-20 kg kalkių gaires 100 kvadratinių pėdų vejos ploto. Pelletizuotas kalkės yra mažiau purvinas ir lengvesnis nei balta miltelių pavidalo.
Azalijos. Kadangi ši Pietų klasika pradeda žydėti, būtinai pažymėkite kiekvieno augalo spalvą, jei nesate pasodę spalvos. Didžiausiam poveikiui grupei priklausančios azalijos vienos spalvos masėse arba spalvos sluoksniuose. Gerai, kad jie žydėtų. Bet jei paliksite, kol jie pasibaigs, jie gali būti pertvarkyti, pririšti ir formuoti, kad kitais metais būtų geresnis pasirodymas.

Balandis

Mulčiavimas. Dabar, kai žiemai išnyko, pašalinkite ir pakeiskite mulčias aplink tokius augalus kaip azalijos, rožės ir camellias, nes šios medžiagos gali užgniaužti ligos sporas ir vabzdžius. Jei manote, kad liga ar vabzdžiai nėra problema, tiesiog atgaivinkite mulčias.
Lawns – Atėjo laikas pradėti pjaustyti šilto sezono velnias, tokias kaip Bermudai, Šv. Augustinas ir šimtakas. Būkite atsargūs, kad nepažeistumėte vejos. Nustatykite peilio aukštį taip, kad velėna atrodytų supjaustyta, kai baigsite, tačiau negalėsite pamatyti dirvožemio dėmių. Gera nykščio taisyklė, skirta pavasariniam pjovimui: nuimkite tik apie viršutinį trečdalį žolės pjovimo diskų kiekvieną pjovimą. Per greitus augimo periodus mažiausiai kartą per savaitę pabandykite pjauti veją.
Žolės. Kai praeina šalčio periodas, laikas auginti žoleles. Kulinarinius augalus lengva auginti, tačiau įsitikinkite, kad jūs pasodinai pakankamai tų, kuriuos dažnai naudojate. Paprastai du kartus daugiau šviežių žolelių, lyginant su džiovintomis daržovėmis, lyginant su tokiu pat kiekiu skonio virimo metu.

Gegužė

Lawns-Kai jūsų rudoji želdinė pasidaro žalinga, atėjo laikas tręšti reguliariai. Kai kurios šilto sezono žolės, pvz., Hibridinės Bermudos ir Zoysia rūšys, pvz., Azoto pagrindu veikiančios vejos trąšos. Kai kuriuose velkliuose, pvz., Vienuolynoje, trūksta trąšų ar trūksta, o minimalus azoto kiekis. Prisiminkite, kad didelio azoto trąšose visada yra didelis pirmas skaičius maiše nurodytu santykiu. Būtinai naudokite pagal etiketės nuorodas, kad jūsų veja nebūtų deginama.
Genėjimas – kai augalai išsiskleidžia, atėjo laikas baigti genėjimo, kad pašalintų žiemos nuostolius. Visada nupjaukite galūnę arba šaudykite į gyvą medieną. Jei žala augale yra didelė, galite ją pakeisti.
Annuals – Atėjo laikas baigti sodinti savo vasaros vienmečius, tokius kaip petunijos, papuoštės, salvijos ir impatiens. Jei augalai yra puoduose ar padėkluose, įsitikinkite, kad šaknys nėra tokios matinės, kad jos lengvai negali išplisti į dirvą į dirvą. Jei jie yra, atsargiai traukite šaknis atskirai.

Birželio mėn

Vanduo – atkreipkite dėmesį į pakabinamus krepšius ir konteinerius, nes jie išdžiūvo greičiau, kai temperatūra yra aukštesnė. Aušvinti augalus aušros ir sūkurio metu, siekiant sumažinti vandens nuostolius išgaruojant. Kadangi jūs papildysite savo sodą, jums reikės išgerti juos daugiau nei nustatytose vietose.
Namų augalai. Nuleiskite kambarinius augalus už šešėlinės vietovės, kad gėrėtumėte gaiviu oru ir atgaivintumėte. Vanduo reguliariai ir maitinamas su visuotine (20-20-20) vandenyje tirpia trąša, skatinančia augimą.
Mulčiavimas. Uždėkite papildomus pušies šiaudus arba susmulkintą žievės mulčias aplink naujai pasodintus medžius ir krūmus, kad šie augalai būtų geriau perkelti į savo sodą. Papildomas mulčias sumažins vandens praradimą ir šilumos įtampą naujiems šaknims.

Liepos mėn

Vejos – Padidinkite savo vejapjovės pjovimo aukštį nuo 1 iki 1,5 colio, kad jūsų žolė išliktų sausra ir šiluma. Aukšta žvyras atspalvia dirvą, sulėtino garavimą ir mažina piktžoles.
Birdbaths – perkelkite birdbaths į tamsesniame taške, kad lėtas išgaravimas ir išlaikyti, kad vanduo taptų per karštas. Vonių uždėjimas netoli mažo medžio ar didelio krūmo suteikia paukščiams pastogę ir skatina naudoti.

Rugpjūtis

Daržovės – Atėjo laikas auginti daržovių kritimą viršutiniame pietuose. Nustatyti brokolių, žiedinių kopūstų ir kolledžų transplantacijas. Sėja runkelių, salotų, anglų žirnių, špinatų, ropių ir garstyčių sėklas.
Vejos – Jei jūsų žolė yra sausa, nereikia pjauti, kol jūs negeriate arba kol lietus nebus. Sauso vejos pjaustymas dar labiau sustiprins velėną ir atskleis džiovinimo poveikį vėjui ir saulei.
Iris ir daylilies-Dabar yra geras laikas, kad šiems pavasarį žydi daugiamečiams augalams. Kaskados gaudyklės, kurios tapo perkrautas ir kurios praeityje nebuvo žydi. Div ide gumbavaisiai ir šaknys, ir apdailos mirusios porcijos. Naudokite jaunesnes, intensyvesnes atkarpų dalis. Paruoškite naujas loves, pakeisdami dirvožemį su kompostuotos pušies žievės ir sfagnų durpių samanos iki 8-10 colių gylio.

Rugsėjis

Rudenį sodinti – pradėkite sodinti medžius ir krūmus šį mėnesį. Sodinimas rudenį leidžia jiems augti šaknis ir pereiti į sodą.
Vanduo. Kadangi temperatūra pradeda aušinti, augalams reikia mažiau vandens. Pakoreguoti savo laistymo tvarkaraštį vejoms, sienoms ir konteineriams. Kruopščiai atkreipkite dėmesį į konteinerius, nes jie dažniausiai tampa perkrautas.

Spalio mėn

Turf-oversed šilto sezono žolės, tokios kaip
Šimtapuose ar Bermuduose su kasmetiniu svogūnu už žalią veją ateinančiais žiemos mėnesiais.
Spalvotos lovos-Išimkite praleistą vasaros vienmetį,
paruošti dirvožemį ir augalų vėsus-orų vienmečius. Pridėti subalansuotą lėtai išleidžiamą trąšų, organinių medžiagų, tokių kaip kompostuotas pušies žievė, ir tada iki
lova prieš sodinimą.
Rudeniai – ne per vėlu sėti garstyčių, ryklys, ropės ir salotos, skirtus rudeniniam sodui.
Aukštutiniame ir viduriniajame pietuose, norėdami gauti geriausius rezultatus, galite naudoti salotų transplantacijas.

Lapkričio mėn

Kompostas – sodo valymas suteiks daugybę kritusių lapų ir augalų šiukšles kompostui. Sode esančiame lauko kampelyje žaliųjų ir sausų medžiagų sumaišykite su dirvožemio gabalėliu ir papildoma priemoka trąšų (bet kokios rūšies, išskyrus piktžolių ir pašarų). Jei nėra lietaus, kas savaitę pilkite vandeniu vandeniu. Jūs turėsite kompostą pavasarį, anksčiau, jei pavirsite krūva.
Lawns-Tręšti aukso aitvarą ir kitus vėsios sezono vejapjovės Vidurio ir Viršutinio pietuose su kokybiškomis vejos trąšomis, tokiomis kaip 30-2-4 arba 29-3-4, kurių sudėtyje yra laikina išleidimo azoto, kad išvengtų degimo. Jis nuolat tiekia veją, kol atsiras pavasarį.

Gruodžio mėn

Kalkės – Jei dirvožemis yra rūgštinis, jūsų kraštovaizdis greičiausiai gali būti naudingas iš kalkių. Perduokite naudodami trąšų barstytuvą arba naudokite rankomis. Visada dėvėkite pirštines ir paskirstykite tolygiai. Kadangi kalkės trunka ilgą laiką reaguoti su dirvožemiu, žiemos reikmenys padeda pavasario sodui. Taikoma nuo 15 iki 20 svarų 100 kvadratinių pėdų. Jei nesate tikras
kiek kalcio reikia jūsų dirvožemiui, atliktas dirvožemio tyrimas.
Drėkinimas – jei jūsų automatinė laistymo sistema išlieka visus metus, laikas yra reguliuoti laistymo kiekį per kiekvieną ciklą. Daugeliui neveikiančių augalų reikia vėsesnių mėnesių mažiau vandens. Geriausia nykščio taisyklė – apytikriai pusę sumažinti, kai nakties temperatūra išlieka 40 ar mažiau. Išjunkite sistemą per lietingą laikotarpį, kad sumažintumėte išlaidas ir išvengtumėte perpildymo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 2 =